Bielizna treningowa

2013
03.11

Podczas treningu ważne są nie tylko wygodne spodnie dresowe, koszulka czy buty. Istotną rolę pełni tu także bielizna, która ma wchłaniać pot, chronić przed obtarciami i przede wszystkim nie przeszkadzać w ćwiczeniach. Dobrze więc, jeśli będzie ona zrobiona z elastycznego materiału opartego w dużej mierze na bawełnie. Tkaniny takie bowiem dobrze przepuszczają powietrze i są bardzo elastyczne.

Dobrze też, jeśli bielizna przeznaczona do treningów przylega blisko do ciała, dzięki czemu szybko wchłania pot. Zbyt luźna może też być najzwyczajniej w świecie niewygodna, co nie jest korzystne podczas treningu. Bielizna dla uprawiających fitness nie musi być termoaktywna. Zajęcia fitness odbywają się bowiem zazwyczaj na sali treningowej, w których warunki jeśli chodzi o temperaturę są zazwyczaj takie same.

Bieliznę fitnessową często tworzą marki sportowe (Adidas, Reebook etc.), choć tak naprawdę równie dobre modele można dostać u marek bieliźnianych, np. Gatty. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na kolekcję Gatta Basic, w której znajdzie się moim zdaniem fenomenalne części – staniki, figi, koszulki, body i wiele innych. Szybki przegląd tej linii można zrobić w serwisie trendset.pl.

Tags: , ,