Muzyka do ćwiczeń

2013
03.04

Aby wykonywanie różnego rodzaju ćwiczeń nie było nużące, warto podczas treningu włączyć odpowiednią muzykę. Nie ma z tym problemu w fitnessklubach czy na siłowniach, w których zawsze w tle lecą różne utwory, a konkretne zajęcia opierane są o odpowiednio dobrane dźwięki. Gdy jednak ćwiczymy w domu czy na wolnym powietrzu sami musimy dobrać sobie podkład. Jak to zrobić?

Aby ćwiczyć przy muzyce potrzebny jest przede wszystkim dobry, muzyczny odtwarzacz. Nie musi to być od razu duża wieża czy coś w tym stylu. Czasem wystarczy smartfon z wgranymi utworami i głośnik, który będzie pracował w technologii Bluetooth. Ciekawym rozwiązaniem są niewielkie głośniki wkładane do kontaktu, które można ze sobą zabrać wszędzie, a przez to ćwiczyć można także niemal wszędzie (więcej o nich pod tym linkiem). Muzyka do ćwiczeń powinna być dość głośna, więc czasem sam głośnik w telefonie nie wystarczy.

A jaki rodzaj muzyki sprawdzi się najlepiej podczas ćwiczeń? To zależy od wybranej formy treningu. Szybkie ćwiczenia wysiłkowe wymagają bardzo żywych, dynamicznych rytmów, świetnie sprawdzają się więc podczas nich motywy latynoamerykańskie i do nich zbliżone. Stretching czy pilates są z kolei spokojniejszymi, głównie rozciągającymi i wzmacniającymi rodzajami fitnessu, do których przyda się spokojniejsza (ale nie usypiająca!) muzyka. Powinna być ona jak najbardziej rytmiczna i różnorodna, co zapewni ciekawość ćwiczeń.

Tags: ,