Jukari Fit to Fly – trenuj latając!

2013
03.01

Zajęcia fitness nie są już dla Ciebie żadnym wyzwaniem? Znasz już na pamięć wszystkie formy, kroki poszczególnych układów robisz z pamięci, a i przyrządy wykorzystywane podczas treningów nie są dla Ciebie żadną tajemnicą? Powinnaś więc wybrać się na zajęcia o nazwie Jukari. Tę fitnessową formę można już ćwiczyć w jednym z warszawskich klubów sieci Pure.

Jukari określane jest jako „najbardziej zabawny trening świata”. Łączy w sobie bowiem fitness z akrobatyką, a zwłaszcza lataniem. I to dosłownie! Lata się na linach lub drążku przyczepionych do sufitu, w ten sposób wzmacniając mięśnie, podnosząc swoją ogólną formę, a przy tym genialnie się bawiąc. Jukari powstało trzy lata temu, a jego pomysłodawcą była firma Reebook i grupa akrobatyczno-cyrkowa Cirque Du Soleil.

Gimnastyka, akrobatyka, joga i taniec – w Jukari jest tego wszystkiego po trochu. To trening siłowy i kardio wzmacniający koordynację ruchową. Ma on dwie odmiany. Pierwsza to Jukari Fit to Flex, poprawiająca elastyczność ciała, wzmacniająca kręgosłup i podnosząca ruchomość stawów. Wszystko z wykorzystaniem taśm Jukari Band. Na Jukari Fit to Fly wykorzystuje się natomiast specjalną konstrukcję zwieszaną z sufitu sali treningowej.

O tym, jak dokładnie wyglądają zajęcia z Jukari, pisze na stronie Sport.pl ich uczestniczka. Sama się dopiero wybieram na ten trening, więc póki co oddaję jej głos. :)

 

 

 

Tags: ,