Bodycombat

2013
02.22

Bodycombat to nowoczesna forma treningu interwałowego, powstała poprzez połączenie go ze sztukami walki. Wbrew pozorom zajęcia są proste pod względem technicznym, choć ich intensywność jest dość wysoka. Muzyka, w rytm której ćwiczy się na zajęciach Bodycombat, jest bardzo żywiołowa, energetyczna i inspirująca. Cały trening bazuje dodatkowo na układach choreograficznych, dzięki czemu z pewnością się nie znudzi zbyt szybko.

Główne sztuki walki którymi inspirowane są poszczególne ćwiczenia to: Kung fu, Taekwando, Karate, Tai Chi, Kickboxing oraz Muay thai. Wyzwanie rzuca się jednak nie realnemu, a wyimaginowanemu rywalowi.

Do zalet treningu Bodycombat zalicza się możliwość spalenia do 750 kcal w ciągu godziny, znaczne zwiększenie wydolności organizmu, w tym serca, płuc i mięśni, poprawę koordynacji ruchowej oraz ogólnej kondycji, podniesienie gęstości kości,  poprawę jeśli chodzi o postawę ciała i stabilizację sylwetki,  a także uzyskanie lepszej pewności siebie poprzez stawianie sobie kolejnych wysokich wyzwań.

 

 

Tags: , ,