Paintball

2013
02.18

Mimo, że Paintball nigdy nie był i nie będzie uznawany za formę treningu fitnessowego to sami przyznacie, że bieganie po bezdrożach z pistoletem na farbę wiąże się ze spaleniem całej masy kalorii. Dodatkowo paintball uczy orientacji w terenie (bitwy odbywają się najczęściej w lasach lub opuszczonych kompleksach budynków) i współdziałania (zazwyczaj dwie drużyny walczą między sobą o zwycięstwo).

Większość z nas wielokrotnie słyszała o paintballu, ale stosunkowo niewiele osób miało możliwość uczestniczenia w nim. Warto więc wytłumaczyć, czym dokładnie jest paintball. Mówiąc ogólnie: to zabawa, gra i sport, które związane są z inscenizacją prawdziwych działań wojennych, podchodami etc. Chodzi więc o to, by farbą „zastrzelić” jak największą liczbę przeciwników, samemu przy tym kamuflując się tak, by pozostać niezauważonym.

Paintball dzieli się na dwa rodzaje. Pierwszy to speedball, w którym rozgrywki odbywają się na specjalnie wyznaczonym polu, na którym zbudowane są sztuczne przeszkody. Woodsball rozgrywa się natomiast w naturalnym środowisku, jest więc dużo bardziej rozbudowany pod względem obszaru prowadzonych działań.

Ciekawy artykuł wyjaśniający dokładne zasady paintballa i opisujący akcesoria do niego niezbędne znajduje się między innymi na him24.pl.

Tags: