Strój na zajęcia fitness

2013
02.15

Bez względu na to, na jakie zajęcia fitnessowe się zdecydujemy, warto zainwestować w dobry strój sportowy, który pozwoli na swobodne wykonywanie ćwiczeń. Najważniejszą kwestią jest tu wygoda. Dobre koszulki i spodnie będą lekko przylegały do ciała, a ilość ich szwów będzie mała (można spotkać nawet modele niemal bezszwowe). Ważna jest również elastyczność, która zapewni pełen zakres ruchów.

Kolejny krok przy wyborze stroju na fitness to sprawdzenie, czy jest on wykonany z oddychającego materiału. Każdy producent nieco inaczej określa stworzone przez siebie tkaniny, jednak ich wspólnym mianownikiem jest dobre odprowadzanie potu (ciało cały czas pozostaje suche). Nosząc ubrania wykonane z tych materiałów zaleca się nawet nieużywanie dezodorantów i antyperspirantów, co pozwala na zachowanie naturalnego poziomu pocenia się.

Oczywiście ważna jest też trwałość i niezawodność koszulek i spodni. Istotne jest to zwłaszcza wtedy, gdy zamierzamy ćwiczyć często i dość intensywnie. Bo, wbrew pozorom, ruch fitnessowy to duże wyzwanie nie tylko dla ćwiczącego, ale i dla jego ubrania.

Tags: ,