Video fitness – ćwicz przed telewizorem

2013
01.20

Konsole do gier to doskonałe urządzenia, dzięki którym w własnym pokoju można poczuć się jak na sali fitness. Niemal na każdą z najpopularniejszych konsol dostępne są bowiem gry, które polegają na wykonywaniu dynamicznych ćwiczeń czy tańczeniu. Jeśli więc wieczorem nie chce Ci się wyjść do klubu by spalić kalorie, koniecznie zainteresuj się video fitnessem.

Dzięki grom na konsole możesz nauczyć się podstawowych kroków tanecznych (przede wszystkim tych należących do programu Zumby), wykonać różnorodne ćwiczenia siłowe, boksować, grać w tenisa czy wiele innych. Dostępne są też specjalne maty taneczne, na których wbrew pozorom mogą ćwiczyć nie tylko dzieci. Aby osiągnąć dużo punktów za rozrywkę na nich, trzeba stawiać nogi w wyznaczonych punktach maty. Czujniki odczytują ruch przekładając go na ocenę wykonanego ćwiczenia.

Co więcej, w większości programów video fitness obecny jest także wirtualny trener, który ma nas motywować do większego wysiłku. Dopinguje on nas i podsumowuje wyniki. Bo trzeba wiedzieć, że w ciągu trzydziestu minut zabawy przy konsoli z grą video fitness można spalić nawet 300 kalorii.

Tags: