Zajęcia sportowe dla dzieci

2012
12.16

Coraz więcej klubów fitness i ośrodków sportowych innego typu dba o to, by w ich ofercie znalazły się zajęcia dla dzieci. Na część mogą przychodzić rodzice wraz z dziećmi (np. cykl zajęć Zumba – mama i ja), na innych najmłodsi ćwiczą same, w towarzystwie jedynie instruktora. Oba rozwiązania są dobre, ale każde z nich sprawdzi się u innych dzieci.

Na początek najlepiej zacząć wybierać się z dzieckiem na basen. Większość maluchów kocha wodę i w naturalny sposób pływa, bez nauki. Zajęcia na basenie to więc połączenie przyjemnego z pożytecznym, także dla mamy i taty, którzy po całym dniu siedzenia w firmie powinni się czasem rozruszać.

Kolejne sportowe zajęcia, które często przypadają najmłodszym do gustu, to tenis ziemny. Wbrew pozorom nie jest to bardzo ekskluzywny, drogi sport, na który pozwolić mogą sobie tylko wybrani. Sprzęt można wypożyczać, a sam strój musi być przede wszystkim wygodny, a nie kosztowny. Trenując tenis dziecko nie tylko nabiega się i wzmocni mięśnie rąk, ale też nauczy się wygrywania i przegrywania.

Na fali popularności tanecznej coraz więcej dzieci chce też tańczyć. Szkoły tańca do wyboru dają dzieciom tańce standardowe (walc, tango etc.), latynoamerykańskie (cha-cha, samba, jive etc.), hip-hop, balet, jazz i wiele innych. Dzięki zajęciom tanecznym dziecko nauczy się samodyscypliny, wzmocni prawidłową postawę ciała, a także rozwinie swoje poczucie rytmiki. Taniec w parach wyczuli też na to, co robią inni.

To tylko niektóre ze sportowych dziedzin, które mogą być przeznaczone dla maluchów. Więcej o nich znajdzie się między innymi na odberbecia.pl.

Tags: , ,