Core Board – nowy przyrząd do ćwiczeń od Reebook

2012
11.10

Core Board jest przyrządem do ćwiczeń, który został wprowadzony do użytku przez firmę Reebok i tworzony jest wyłącznie na jej licencji. Od tego przyrządu nazwę swą wzięły też zajęcia, w ramach których jest on wykorzystywany.

Core Board ma formę ruchomej, umocowanej na stojaku platformy, której można używać w bardzo różny sposób. Trening przy jej użyciu nie tylko wzmacnia koordynację ruchową i wydolność serca, ale też pomaga kształtować cały układ mięśniowy i stawowo-kostny.

Przyrząd ten może nieco przypominać tradycyjny step, jednak różni się od niego tym, że zawiera on umiejscowioną w centralnej części podstawę, która pozwala na wyginanie się go w różne strony. Poza tym na Core Board znajdują się miejsca, do których można przyczepić gumy treningowe, co znacznie urozmaici zestaw ćwiczeń.

Na platformie z antypoślizgową podkładką można wykonywać ćwiczenia w pozycji pionowej (stojącej), jak i poziomej (leżącej). mogą być to konkretne układy choreograficzne, jak i pojedyncze, niepowiązane ze sobą ćwiczenia. Co jednak niezmiernie istotne, ruchomość platformy można regulować, dostosowując ją do posiadanych umiejętności.

 

Tags: ,